Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty: ekstrakcja ziół alkoholami

4 listopada 2017 :09:00 - 5 listopada 2017 :17:00

780PLN

SOBOTA:
Wykonamy samodzielnie różne preparaty na zimno i gorąco. Zaprezentuję również aparaturę do przygotowania różnych destylatów w warunkach domowych (destylacja wody, destylacja ziół parą wodną – czyli hydrolat, destylacja wina czyli wydestylowanie alkoholu, itd.).

1. Destylacja – proces destylacji. Opowiem o poszczególnych częściach tego sprzętu i do czego służą, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Zaprezentuję DESTYLATOR Z ODSTOJNIKIEM I DEFLEGMATOREM oraz CHŁODNICĄ.
2. Opowiem o zbieraniu i suszeniu ziół – najistotniejszy element pracy zielarza.
3. MACERAT GLICERYNOWY na gorąco, z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego. Przygotujemy:
a) Gliceryd na zimno – 200 ml
b) Gliceryd na gorąco – 100 ml
c) Roztwór na bazie gliceryny do ekstracji enzymatycznej ziół (na zimno) – 300 ml
4.WYCIĄG ETANOLOWY ziół (intrakt/ekstrakt) – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – kiedy na gorąco a kiedy na zimno. Przygotujemy dwa preparaty:
a) Nalewkę alkoholową – 200 ml
b) Ekstrakt ziołowy – 100 ml

NIEDZIELA:
1. Opowiem również o proporcjach, stężeniach, ilościach, dawkowaniu, procentowości, etykietowaniu oraz innych ważnych stałych elementach produkcji ziołowej
2. WYCIĄG winny enzymatyczny – jako dodatek substancji czynnych – 200 ml
3. Opowiem o przygotowywaniu preparatów: łączenie składników jednorodnych w preparat złożony.
4. Przygotujemy SYROP PRAWOŚLAZOWY lub inny na bazie śluzów – na chore gardełka, kaszlące płucka, pulsujące migdałki i ochrypłe krtanie 😉 na niedobrego męża (bo przez żołądek do serca – a wiadomo, że prawoślaz i na żołądek i jelita)

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych i ochronnych ubiorów oraz notatników. Uczestnicy otrzymają: preparaty oraz pojemniki na preparaty, receptury i opisy. Wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania preparatów.

Warunki uczestnictwa:
Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki min. 25% do 3 dni od dnia rezerwacji na nr konta: 10 1240 2366 1111 0010 0619 8142, Krystyna Judka, ul. Dwernickiego 59, Ustrzyki Dolne. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce).

Krystyna Judka
tel. 734103970
www.niezleziolko.bieszczady.pl

Miejsce wydarzenia

Niezłe Ziółko – Zielarium
ulica Wolności 67a, 58-260 Bielawa + Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zwolnij. Poznawaj. Smakuj.