Archiwa tagu: dolnośląskie

Warsztaty: ekstrakcja ziół alkoholami

SOBOTA:
Wykonamy samodzielnie różne preparaty na zimno i gorąco. Zaprezentuję również aparaturę do przygotowania różnych destylatów w warunkach domowych (destylacja wody, destylacja ziół parą wodną – czyli hydrolat, destylacja wina czyli wydestylowanie alkoholu, itd.).

1. Destylacja – proces destylacji. Opowiem o poszczególnych częściach tego sprzętu i do czego służą, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Zaprezentuję DESTYLATOR Z ODSTOJNIKIEM I DEFLEGMATOREM oraz CHŁODNICĄ.
2. Opowiem o zbieraniu i suszeniu ziół – najistotniejszy element pracy zielarza.
3. MACERAT GLICERYNOWY na gorąco, z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego. Przygotujemy:
a) Gliceryd na zimno – 200 ml
b) Gliceryd na gorąco – 100 ml
c) Roztwór na bazie gliceryny do ekstracji enzymatycznej ziół (na zimno) – 300 ml
4.WYCIĄG ETANOLOWY ziół (intrakt/ekstrakt) – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – kiedy na gorąco a kiedy na zimno. Przygotujemy dwa preparaty:
a) Nalewkę alkoholową – 200 ml
b) Ekstrakt ziołowy – 100 ml

NIEDZIELA:
1. Opowiem również o proporcjach, stężeniach, ilościach, dawkowaniu, procentowości, etykietowaniu oraz innych ważnych stałych elementach produkcji ziołowej
2. WYCIĄG winny enzymatyczny – jako dodatek substancji czynnych – 200 ml
3. Opowiem o przygotowywaniu preparatów: łączenie składników jednorodnych w preparat złożony.
4. Przygotujemy SYROP PRAWOŚLAZOWY lub inny na bazie śluzów – na chore gardełka, kaszlące płucka, pulsujące migdałki i ochrypłe krtanie 😉 na niedobrego męża (bo przez żołądek do serca – a wiadomo, że prawoślaz i na żołądek i jelita)

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych i ochronnych ubiorów oraz notatników. Uczestnicy otrzymają: preparaty oraz pojemniki na preparaty, receptury i opisy. Wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania preparatów.

Warunki uczestnictwa:
Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki min. 25% do 3 dni od dnia rezerwacji na nr konta: 10 1240 2366 1111 0010 0619 8142, Krystyna Judka, ul. Dwernickiego 59, Ustrzyki Dolne. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce).

Krystyna Judka
tel. 734103970
www.niezleziolko.bieszczady.pl

Festiwal Prezentów Świątecznych z Natury

Zrób swój prezent dla ukochanej osoby na św.Mokołaja albo pod choinkę!!! Tak tak!! Zrób! A daczego nie?? To wspaniała zabawa i satysfakcja podarować bliskim swój własnoręcznie zrobiony prezent. Bo nikt, jak właśnie my, nie znamy lepiej potrzeb drugiej osoby 🙂 Prezenty, wykonywane samodzielnie, mają tą jedną niezwykłą cechą: że są idealnie dopasowane do tego czego potrzebuje osoba obdarowywana.

W pierwszy weekend grudnia zaplanowaliśmy zloto-warsztaty z kiermaszem prezentów wprost od Św. Mikołaja lub pod choinkę. Mini-zlot i świetną zabawę przedświąteczną z wykonywaniem swoich prezentów dla najbliższych osób.

Co w planach? Otóż:
– mini-zlot czy spotykamy się przez 3 dni, gadamy i wymieniamy się uwagami o tym co kto lubi dostawać w prezencie 🙂
– warsztaty będą się odbywać w panelach: po trzy w tym także panel dla dzieci!! Dzieciaki też będą miały możliwośc obdarowania Was, dorosłych czymś bardoz osobistym i od serca 🙂
– mini-zlot czy spotykamy się przez 3 dni, gadamy i wymieniamy się pomysłów na prezenty po d choinkę….jest tyle, że brakuje rąk do pracy!! A będą tu i słodkości tradycyjne, naturalne, i coś z przypraw, jakieś zioła, octy śwateczne, kosmetyki a także preparaty na rózne dolegliwości i przeciw nim 😉 To tak na wszelki wypadek, gdyby jednak ktoś stwierdził że woli coś kupić….
– co będziemy robić na warsztatch??: kosmetyki, preparaty lecznicze, słodkości i inne gwiezdne cuda, jakie tylko przyjdą nam do głowy by Wam pokazać i samodzielnie przygotować.

JAK SIĘ ZAPISAĆ: zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki min. 25% do 3 dni od dnia rezerwacji na podany nr konta w mailu potwierdzającym rezerwację. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce)

Ceny paneli warsztatowych i poszczególne programy już na dniach 🙂

Dodatkowe informacje:
Krystyna Judka, tel. 734103970