Archiwa tagu: Warszawa

Fair Trade Film Festival

Od Mauritiusa przez Polskę po Ekwador – Fair Trade Film Festival zabierze widzów w podróż dookoła świata. Motywem przewodnim festiwalu są alternatywne modele gospodarcze, jak Sprawiedliwy Handel czy ekonomia społeczna i solidarna.

Co, gdzie, kiedy?

Pokazy w ramach Fair Trade Film Festival odbędą się w listopadzie w trzech miastach Polski. Materiał został podzielony na dwa bloki: Fairtrade jest ważny i W kierunku Sprawiedliwego Handlu. W ramach pierwszego z nich prezentowane będą materiały ukazujące wpływ Fairtrade na sytuację drobnych rolników, pracowników najemnych i rzemieślników z krajów globalnego Południa. Celem drugiego bloku jest ukazanie Sprawiedliwego Handlu w szerszym kontekście ekonomii społecznej i solidarnej, ruchów na rzecz świadomej konsumpcji i zrównoważonego rozwoju.

Kraków

Data i miejsce: 14 – 15 listopada, Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28
Festiwal filmowy jest częścią Open Eyes Festival, który jest wydarzeniem towarzyszącym Open Eyes Economy Summit 2017.

Warszawa

Data i miejsce: 18 – 19 listopada, Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki

Programpełny program warszawskiego festiwalu

Wrocław

Data i miejsce:18 – 19 listopada, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a

Programpełny program wrocławskiego festiwalu

 

Kulinarny rok szkolny. Warsztaty gotowania w Warszawie

Zamiast zeszytów – deski i noże, zamiast mundurków – fartuchy. A w roli nauczycieli utytułowani szefowie kuchni. Sprawdzamy, czego można się nauczyć w warszawskich szkołach gotowania.

TU ZDOBĘDZIESZ KULINARNE PRAWO JAZDY
źródło: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,20733803,147811,Kulinarny-rok-szkolny–Warsztaty-gotowania-w-Warsz.html